American Dream

American Dream

„Mam marzenie”, cytując klasyka, żeby niepełnosprawni stali się wszędobylscy, dlatego uśmiecham się każdym swoim walecznym mięśniem, gdy mogę być posłańcem takich wieści. Dziś zdradzam, że w Lublinie ziścił się mój mały amerykański sen – American Corner – Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji w Lublinie jest pięknie przystosowane dla niepełnosprawnych!

Zanim wybrałam się na planowany wykład, zadzwoniłam, żeby zapytać o dostępność. Otrzymałam informację, że centrum jest przystosowane, ale że może być ciasne dla wózków elektrycznych, więc przezornie przybyłam Hammerem, ale zapewniam – AC jest bardzo przestronne, więc spokojnie można przybywać nawet na skuterze, co na pewno niebawem uczynię. Nie wspomnę o moim zdziwieniu, gdy GoogleMaps podpowiedziało mi, że Centrum znajduje się kilkaset metrów od mojego domu, więc każdemu zalecam chłonną przejażdżkę po swoim osiedlu, choć ze smutkiem dodam, że o ile AC szczerze doceniam, to nawet mimo tak nieznacznej odległości od mojego mieszkania osiedlowe chodniki i krawężniki są dla osób na wózkach prawdziwą mordęgą, wstyd i strata dla Lublina.

Wracając do drogiego American Corner:
– przystosowany wjazd,
– oznaczone miejsce dla niepełnosprawnych,
– przystosowana toaleta z szerokim wejściem i obniżonym włącznikiem światła (minus za lustro, w którym niestety nie zdołałam dojrzeć nawet grzywki),
– przestronność (to bardzo doceniam – zwłaszcza w bibliotekach),
– brak kłopotliwych progów w salach.

Piątka z plusem za to, że tak warte odwiedzenia miejsce zamiast amerykańskiej nie wywiesiło białej flagi dla swoich niepełnosprawnych gości. Zapraszam!

AMERYKAŃSKIE CENTRUM INFORMACJI I KULTURY
ul. Szaserów 13-15
20-553 Lublin
tel.: 81-311-00-08
lublin@amcorners.pl – biuro
aclublin.library@gmail.com – biblioteka